Co jest grane? Czyli program telewizyjny na święta!


Już po raz trzeci prezentujemy Wam rozszerzony przegląd filmów, które możecie zobaczyć w TV. Okazuje się, że po raz pierwszy od dwóch lat (!) miałyśmy z czego wybierać! Oprócz świątecznych szlagierów w postaci takich pozycji jak: "Kevin sam w domu", "Wesołych Świąt" czy "Święta Last Minute", będzie można zobaczyć wiele interesujących, hollywoodzkich produkcji. Niezłą gratką dla fanów filmu "Powrót do przeszłości" będzie trzydniowy maraton na TV4.
Śniegu nie ma, ale za to jest co oglądać w telewizji. Zawsze można potraktować to jako plus. Zadziwiające jest, że "Kevin sam w domu" pojawi się na małym ekranie, a zabraknie w te święta "To właśnie miłość" (będzie pokazany przed świętami). Aczkolwiek nic straconego, bo na prawdę jest w czym wybierać. Z bożonarodzeniowych, familijnych filmów na pewno zobaczę "Cud na 34 ulicy" (25.12/Polsat, godz. 10:10). To moja ukochana, świąteczna produkcja, nie licząc produkcji "To wspaniałe życie", Franka Capry z 1946 roku, której niestety w tv nie zobaczymy. Obowiązkowo zobaczę klasykę kina, film "Absolwent" (25.12/TVP Kultura, godz. 20:20) z Dustinem Hoffmanem i Anne Bancroft. Na deser zostawiam sobie "Bestie z południowych krain" (26.12/TVP Kultura, godz. 22:20), który za każdym razem oczarowuje mnie swoim nastrojem i obrazem.

Święta to taki okres, kiedy nasza wyrozumiałość wzrasta trzykrotnie. Przez najbliższe dni większość z nas powstrzyma się przed uszczypliwymi komentarzami, ciętymi ripostami i marudzeniem bez powodu. Takie nastawienie będzie nam towarzyszyć również po włączeniu telewizorni, bo czegoż nowego możemy się w niej spodziewać? Oczywiście, odpowiedź jest prosta, jak co roku! Niczego :) Ale, czy o to tutaj chodzi? Ponownie odpowiadamy - nie! bo w te dni wszystko wygląda inaczej. Ja z przyjemnością po raz 56 zerknę na "bezbronnego" chłopca, który znów spędzi samotne święta - "Kevin sam w domu". (24.12/ Polsat, 20:00). Moje oczy ponownie spocą się przy wzruszającym filmie "Holiday" (24.12/TVP 2, godz. 20:40). Niestety podobnie jak moja imienniczka nie wybaczam programowi braku "To właśnie miłość". II dzień świąt poświęcę ukochanym "Służącym" (26.12/TVP 1, 20:25), które za pewne pozytywnie nastro mnie na przyszły rok. A! I może w końcu uda mi się w całości obejrzeć "Cud na 34 ulicy" (25.12/Polsat, godz. 10:10). 
Zatem zobaczcie co polecamy na te Święta zobaczyć w TV.
WIGILIA (24.12.2015)

Stopklatka TV, godz. 14.00
"Wariackie święta", reż. Nora Ephron, USA 1994
Komedia romantyczna


Zanim zasiądziecie do wigilijnej kolacji warto zobaczyć "Wariackie święta".
 
Philip (Steve Martin) jest właścicielem linii dla potencjalnych samobójców, ludzi z nerwicą i depresją. Jego życie nie opiewa pasmo sukcesów, podobnie jak osoby, które korzystają z pomocy telefonu zaufania. Pracownicy "Lifesavers" również nie są okazami zdrowia psychicznego. Do tego Philip ma problem z właścicielem lokalu, w którym mieści się jego agencja, ponieważ zalega z czynszem. Na domiar złego porzuciła go dziewczyna.


TVP 2, 15:15 
"Wesołych Świąt", reż. John Whitesell, USA 2006
Komedia


Prawdziwie rodzinna komedia. W małym amerykańskim miasteczku Steve (Matthew Broderick) uchodzi za Króla Świąt. Od początku grudnia organizuje życie całej rodziny – koniecznie muszą mieć świąteczną fotografie, a czas spędzają na wspólnym ubieraniu choinki i śpiewaniu kolęd wraz z sąsiadami. Wszystko się zmienia gdy naprzeciwko wprowadza się arogancki Buddy (Danny DeVito), chce zająć miejsce Steve’a i zostać Królem Świąt. Planuje tak udekorować swój dom by był widoczny z kosmosu. Obydwaj nie cofną się przed niczym byleby wygrać.

TVP 2, godz. 18.40
"Renifer Niko ratuje święta", reż. Michael Hegner, Kari Juusonen, Dania/Finlandia/Irlandia/Niemcy 2008
Film animowanyMałego renifera wychowała mama. Niko wierzy, że jest synem jednego z reniferów Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Gdy jego stadu zagraża grupa wilków, malec postanawia wyruszyć na spotkanie z ojcem i prosić go o pomoc.
 
TV4, godz. 20:00
"Powrót do przyszłości", reż. Robert Zemeckis, USA 1985
Komedia, Przygodowy, Sci-Fi 


Losy szalonego naukowca oraz jego wehikułu czasu spotkały się z ogromną przychylnością publiczności. Dziś film uchodzi za kultowy.
 
Przeciętny amerykański nastolatek Marty McFly (Michael J. Fox) przyjaźni się z ekscentrycznym naukowcem Emmettem Brownem (Christopher Lloyd), któremu w 1985 roku udaje się skonstruować wehikuł czasu. Nieoczekiwanie Marty cofa się do roku 1955, gdzie przez splot nieoczekiwanych sytuacji przeszkadza w poznaniu się jego własnych rodziców. Polsat, godz. 20:00
"Kevin sam w domu", reż. Chris Columbus, USA 1992
Komedia


Film swoją premierę miał w pierwszy dzień świąt w 1992 roku. Od tego momentu przygody chłopca corocznie śledzi milionowa publiczność.
Święta bez Kevina, to nie święta. To zdanie idealnie odwzorowuje wysoką pozycję wśród bożonarodzeniowych hitów. Niezmiennie od lat po rodzinnej kolacji (ostatnio nawet w Wielkanoc) odpalamy odbiorniki w poszukiwaniu małego, dzielnego chłopca, który musi zmierzyć się z niebezpiecznymi włamywaczami.


 TVP 2, godz. 20:40
"Holiday", reż. Nancy Meyers, USA 2006
Komedia romantyczna


Głównymi bohaterkami filmu są dwie, obce sobie kobiety. Ich życie zawodowe, w przeciwieństwie do prywatnego to pełna harmonia i pasmo sukcesów. Obydwie tkwią w związkach bez przyszłości. Pewnego dnia postanawiają uciec od problemów na czas Świąt Bożego Narodzenia i zamieniają się mieszkaniami. Amanda (Cameron Diaz) wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś, nnatomiast Iris (Kate Winslet) do gorącego Los Angeles.
Film jest bardzo przyjemną komedią romantyczną w iście leniwym, świątecznym klimacie.


TVP Kultura, godz. 21.15
"Poradnik pozytywnego myślenia", reż. David O. Russell, USA 2012
Komediodramat


Hipochondryczny film, który rozbawi każdego. Brawurowa gra Jennifer Lawrence zaowocowała Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Dodatkowym atutem tego filmu jest Robert De Niro, który czaruje swoim kunsztem aktorskim.

Po ośmiu miesiącach terapii w szpitalu psychiatrycznym Pat Jr. (Bradley Cooper), wraca do swojego domu. Rodzina i przyjaciele mają mu pomóc w powrocie do codziennego życia. Na swojej drodze spotyka intrygującą dziewczynę - Tiffany (Jennifer Lawrence. Wzajemna niechęć do siebie, prowadzi do specyficznej relacji między nimi.

 Polsat, godz. 22.10
"Święta Last Minute", reż. Joe Roth, USA 2004
Komedia
 
 

Małżeństwo Kranków (Tim Allen i Jamie Lee Curtis) postanawia spędzić święta na Karaibach. Chcą wykorzystać fakt, że ich córka jest w Peru i odpocząć od świątecznego zabiegania. Nieprzychylni do ich pomysłu są sąsiedzi, którym nie podoba się to że nie zamierzają udekorować domu z zewnątrz. Dodatkowo w ostatniej chwili dzwoni córka, która zmienia zdanie i postanawia wrócić do domu na święta.

TVP Kultura, godz. 23.25
"Bracie gdzie jesteś", reż. Ethan i Joel Coen
KomediaLekki i zabawny film braci Coen, z całą pewnością wprawi Was w doskonały nastrój na całe święta.

Okres Wielkiego Kryzysu w USA. Drobny złodziejaszek Ulysses (George Clooney) przebywa w więzieniu. Nienawidzi życia w niewoli, pragnie uciec niestety dzieli wspólny łańcuch z dwoma nieudacznikami - Delmarem (Tim Blake Nelson) i Pete'm (John Turturro). Wykorzystując swoją zuchwałość namawia ich na wspólną ucieczkę. Skutkuje ona niesamowitymi i barwnymi przygodami.


I DZIEŃ ŚWIĄT (25.12.2015)


TV4, godz. 20.00
"Powrót do przyszłości II", reż.Robert Zemeckis, USA 1989
Komedia, Przygodowy, Sci-Fi
W te święta będziecie mogli skonfrontować wizje twórców z rzeczywistością, ponieważ główny bohater przenosie się do 2015 roku!

W drugiej odsłonie przygód Marty'ego (Michael J. Fox) i szalonego doktora Emmetta Browna (Christopher Lloyd), przeniesiemy się do przyszłości. Marty będzie musiał zapobiec rozpadowi swojej przyszłej rodziny.

TVP Kultura, godz. 20.20
"Absolwent", reż.  Mike Nichols, USA 1967
DramatWielokrotnie nagradzany film, wchodzący w skład klasyki kina. "Absolwent" krytycznie ocenia klasę średnią Amerykanów lat 60 XX wieku, wypunktowując jej hipokrycję i próżność.

Młody absolwent (Dustin Hoffman) collage'u wdaje się w romans z o wiele starszą od siebie kobietą (Anne Bancroft), która jest żoną wspólnika jego rodziców. Młody chłopak wkrótce zakochuje się w córce swojej kochanki. Niestety, pani Robinson robi wszystko stanąć na drodze do miłości.


TVN, godz. 20.00
RED2, reż. Dean Parisot, Francja, Kanada, USA 2013
Komedia, Akcja


Przeciwnicy ckliwych komedii romantycznych, mogą liczyć na porządną dawkę sensacji w postaci "Red 2" Pierwsza część okazała się sporym sukcesem, pokazując jak umiejętnie można połączyć akcję i humor.

Po raz kolejny grupa agentów CIA, tym razem już na emeryturze, będzie musiała odnaleźć broń masowego rażenia. Aż chciałoby się rzecz: "Ciężkie jest życie seniora".


TVP Kultura, godz. 22.15
"21 gramów", reż. Alejandro González Iñárritu, USA 2003
Kryminał, Thriller


Kiedy Alejandro Gonzales Inarritu rozpoczął pracę nad "21 gramów", obawiano się, że nie powieli sukcesu swojego poprzedniego filmu "Amores Perros". Mimo, że tak się stało, to jednak reżyserowi udało się utrzymać wysoki poziom. 

Bohaterami  filmu są Jack, były kryminalista, Cristina - młoda narkomanka oraz Paul - śmiertelnie chory matematyk. Przypadek sprawia, że losy tych trzech osób splatają się w jedną całość. Jack staje się sprawcą wypadku samochodowego, w którym ginie rodzina Cristiny. Paulowi natomiast zostaje przeszczepione serce tragicznie zmarłego męża kobiety.Od tej chwili życie każdego z nich diametralnie się zmienia.

II DZIEŃ ŚWIĄT (26.12.2015)

TV4, godz. 20.00
"Powrót do przyszłości III", reż.Robert Zemeckis, USA 1990
Komedia, Przygodowy, Sci-Fi

  

W drugi dzień świąt będzie można zobaczyć ostatnią odsłonę kultowego filmu Zemeckisa.
 
Porażony piorunem doktor, przenosi się do 1885 roku na Dziki Zachód, niestety po dziewięciu miesiącach ginie. Wierny przyjaciel naukowca - Marty postanawia go uratować.

Polsat, godz. 20.00
"Spadkobiercy", reż. Alexander Payne, USA 2011
Komediodramat

Zgryźliwcy mówią, że "Spadkobiercy" to film dla wierzących. Oglądając ten film będziecie musieli uwierzyć, że bogaci ludzie mogą być nieszczęśliwy i , że jakakolwiek kobieta chciała zdradzić George'a Clooneya.

Matt King ma wszystko: żonę, piękne córki, stanowisko i szacunek otoczenia. Bohater jest również potomkiem rodu, do którego należały kiedyś całe Hawaje. Teraz Matt ma zadecydować, czy reszta dziedzictwa (podobnie jak większość poprzedniego) trafi w ręce jakiegoś dewelopera, który postawi na wyspie pięciogwiazdkowy hotel. Jednak biznesowy wątek to tylko kropla w morzu, gdyż nasz bohater musi sprawdzić się w roli, która do tej pory nie wychodziła mu dobrze. Tuż po tym jak jego żona zapada w śpiączkę, w wyniku tragicznego wypadku Matt przechodzi szybki kurs samotnego ojcostwa. 


TVP 1, godz. 20.25
"Służące", reż. Tate Taylor, USA, Indie, Emiraty Arabskie 2011
Dramat


"Służące" to jeden z najlepszych filmów 2011 roku zrobionych według klasycznego wzorca. Twórcy postawili tutaj na prostolinijność, udane kreacje i dopracowaną fabułę. 

"Służące" to adaptacja bestsellerowej powieści Kathryn Stockett. Historia opowiada o czasach, kiedy w Ameryce panowała segregacja rasowa, a większość białych ludzi posiadała w swoich domach czarnoskórych służących. Bywało również tak, że większość dzieci czuła silniejszą wieź z nianiami niż własnymi matkami.  Jedna z nich kobieta z dziennikarskimi aspiracjami, dzięki dwóm służącym rozpoczyna swoją życiową przemianę.TVN, godz. 22.05
"Przetrwać święta", reż. Mike Mitchell
Komedia Kto chciałby spędzać Święta samotnie? Na pewno do tego grona nie należy główny bohater, filmu "Przetrwać Święta". 

Drew, samotny, zamożny mężczyzna nie ma rodziny ani przyjaciół, postanawia więc znaleźć osoby, które "przygarną" go na wigilijną wieczerze. W tym celu udaje się  do swego starego domu i składa jego mieszkańcom niecodzienną propozycję. Chce, by  rodzina Toma udawała jego prawdziwą za 250,000 tys. dolarów. Tom szybko godzi się na taki układ, z czasem jednak coraz bardziej zaczynają mu przeszkadzać dziwne zachcianki Drewa.

 

TVP Kultura, godz. 22.20
"Bestie z południowych krain", reż. Benh Zeitlin, USA 2012
Dramat, Fantasy


Szczególnie polecamy zobaczyć tę produkcję tym, którzy cenią w filmach przede wszystkim emocje i zdjęcia.

"Bestie z południowych krain" to historia o małej społeczności, która każdego roku musi walczyć z kolejnymi powodziami, uporczywie nie chce porzucić tego miejsca. Głowna bohaterka, kilkuletnia Hushpuppy (Quvenzhané Wallis) wraz z ojcem stawia czoła upartej naturze. Dziewczynka wkracza w magiczny świat floty i fauny.

Polsat, godz. 22.40
"Faceci od kuchni", reż. Daniel Cohen, Francja, Hiszpania 2012
Komedia


Brawurowa, francuska komedia z Jeanem Reno, która zostanie wyserwowana na deser świątecznego maratonu. Nastroi Was optymistycznie na międzyświąteczny tydzień.

Doświadczony i uznany kucharz - Alexandre Lagarde (Jean Reno), przechodzi kryzys twórczy, a na dodatek szef restauracji planuje wprowadzić do menu kuchnię molekularną. Mistrz kuchni razem z młodym, ambitnym lecz nieco krnąbrnym - Jacky'm Bonnotem (Michaël Youn) walczą o tradycyjną kuchnie, wydobywając z niej najbardziej wyrafinowane smaki.WESOŁYCH ŚWIĄT! Autorki: Ania&Ania

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz