Wrzesień pełen uniesień

Leniwie wkraczamy w pracowity miesiąc – wrzesień. Słońce żegna nas z dnia na dzień, temperatury nie przekraczają 20 stopni, a my otwieramy nasze szafy w poszukiwaniu jesiennego prochowca. „Jak żyć!”, krzyczą nasze myśli! Kino! To jedyne miejsce, gdzie miesiąc nie ma znaczenia. Tam zawsze znajdziemy klimatyzowaną salę, wygodny fotel i film, który wzruszy, przestraszy, wciągnie lub zaintryguje.


Te wakacje skończyły się na dobre. Co powiecie na planowanie następnych? O tym jak ich nie spędzać i czego unikać w trakcie ich realizacji opowie Wam rodzina Griswold. Jeżeli macie więcej niż 25 lat na pewno kojarzycie serie filmów „W krzywym zwierciadle” z Chevy Chase’m w roli głównej. Po kilkunastu latach przerwy na ekranie znów pojawią doświadczenia przyprawiające o załamanie nerwowe. Pod warunkiem, że podzielicie podejście twórców do komedii, ta na pewno przypadnie Wam do gustu. „W nowym zwierciadle – wakacje” Od 4 września w kinach.

Dla młodszych widzów, którzy nie pamiętają przygód szalonej rodzinki polecamy nadrobienie zaległości z kina akcji. „Transporter – nowa moc” to kolejna próba odnowienia legendarnych części „Transportera”, które wyniosły głównego bohatera Jasona Stathmana na sam szczyt piramidy kinowych twardzieli. Czy nowa część doścignie oryginał? Zobaczcie sami.

Od 11 września na ekranach kin oglądać będziemy film „Do utraty sił”. Główny bohater, Jake Gyllenhaal wcieli się w rolę pięściarza Billy'ego „Great” Hope'a. Scenarzysta Kurt Sutter pisał tekst z myślą o słynnym, białym raperze Eminemie, który specjalnie na potrzeby filmu przygotował pełen dynamizmu soundtrack. Już w pierwszej scenie usłyszymy jego utwór „Phenomenal”. Miejmy nadzieje, że filmowcy częściej będą powierzać muzykom takie zadania, ponieważ rezultat zaskoczy najbardziej wyimaginowane gusta.Wrzesień to zdecydowanie czas polskich filmów. Pierwszy z nich „Karbala” opowiada o walce polskich żołnierzy w Iraku. Z daleka od domu, na obcej ziemi, oko w oko ze śmiercią i ze zwycięstwem w garści. Tak w skrócie można opisać atak na City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że Polacy w 2004 roku stoczyli jedną z najbardziej bohaterskich bitew po II wojnie światowej.


Marcin Kowalczyk, gwiazda filmu „Jesteś Bogiem” powraca na ekrany w thrillerze „Anatomia Zła”. W filmie zagra wydalonego z armii snajpera, który wraz z Lulkiem ( Krzystof Stroiński) otrzyma zlecenie zabójstwa najważniejszego policjanta w państwie. Nominowany do Złotych Lwów obraz Jacka Bromskiego, trafi do kin już 18 września.Widzieliśmy go już w roli Wałęsy, prokuratora - Teodora Szackiego i zmagającego się z alkoholowymi problemami Jerzego. Tym razem Robert Więckiewicz zagra przeciętnego pracownika korporacji. „Król Życia” to historia człowieka, który po wypadku zmienia swoje podejście do codzienności, chociaż wszystko dookoła pozostaje takie samo on zmienia się nie do poznania.


W sieci pojawił także zwiastun fabularyzowanego dokumentu poświęconego rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, ochotnikowi do Auschwitz. Pileckiego w fabularyzowanych fragmentach zagrał Marcin Kwaśny, natomiast w postać Marii Pileckej wcieliła się Małgorzata Kowalska. W filmie wystąpił syn Witolda Pileckiego, Andrzej, który opowiada o ojcu, jakiego zapamiętał z dzieciństwa. Premierę zaplanowano na 25 września. 


Druga część na podstawie światowego bestsellera Jamesa Dashnera „Więzień Labiryntu – Próby Ognia” już od 18 września w kinach. Po dużym sukcesie części pierwszej przyszła pora na kontynuacje losów Thomasa i Teresy. Tym razem dwójka bohaterów wraz z resztą Sterferów zmierzy się z wędrówką po najbardziej zniszczonej części Ziemi.Jason Clarke, Josh Brolin, Robin Wright, Emily Watson, Keira Knightley, Jake Gyllenhaal, Sam Worthington i John Hawkes – sam „Everest” warto zobaczyć ze względu na wymienioną obsadę. To również jeden z tych filmów, w których rozmiar ekranu ma znaczenie gdyż piruety kamery Salvatorego Totino będą zapewne przyszłorocznym, oscarowym faworytem w kategoriach technicznych.4 września

„W nowym zwierciadle”, reż. John Francis Daley, USA 2015

„Transporter – nowa moc”, reż. Camille Delamarre, Chiny/Francja 201511 września

„Karbala”, reż. Krzysztof Łukaszewicz, Polska 2015

„Do utraty sił”, reż. Antoine Fuqua, USA 201518 września

„Więzień Labiryntu – Próby Ognia”, reż. Wes Ball, USA 2015

„Everest”, reż. Baltasar Kormakur, Islandia/USA/Wielka Brytania 2015

„Anatomia zła”, reż. Jacek Bromski, Polska 201525 września

„Król życia”, reż. Jerzy Zieliński, Polska 2015

"Pilecki", reż. Mirosław Krzyszkowski, Polska 2015


Autor: A.S.

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz