Dinozaury, grzeszna dziewczyna i Minionki.

Długi weekend czas zacząć. Za pewne połowa z Was ma już skrupulatnie opracowany plan jak spędzi te słoneczne dni. Dla tych, którzy ubożeją w pomysły lub będą chcieli skryć się przed upałami w klimatyzowanych salach kinowych polecamy kilka wartych uwagi pozycji filmowych. W czerwcu na ekranach pojawi się m.in. „Jurassic World”, „Minionki”, „Timbuktu” czy „ Najdłuższa podróż”.

Pierwszy tydzień tego zapowiadającego lato miesiąca zaowocuje uśmiechem przeplatanym    dawką akcji. Jude Law, Jason Statham i tyłowa „Agentka” – Melissa MCCarthy po raz kolejny zaskoczą nas swoim aktorskim kunsztem. Komedia pokaże, że przyjaźń damsko - męska potrafi zapobiec najgorszemu. „Uwielbiam kino szpiegowskie i marzyłem o nakręceniu komedii będącej hołdem dla klasycznych filmów tego gatunku. To nie parodia, tylko trzymające w napięciu kino akcji, w którym nie brakuje poczucia humoru – zachęca reżyser Paul Feig.
W tym samym dniu powieje katastrofą, a wszystko to za sprawą filmu „San Andreas”, który poza granicami USA już jest numerem 1. W ciągu trzech dni zarobił 60 milionów i tym wynikiem pobił majowy hit - „Czas Ultrona”. To naprawdę trzeba zobaczyć! Tydzień później, 12 czerwca na ekrany wchodzi „Jurassic World”. Tymczasem już wiemy, że jego reżyser Colin Trevorrow będzie pracował nad sequelem. „Jurassic World” to kontynuacja popularnej serii filmów „Jurassic Park”. Akcja osadzona jest 22 lata po wydarzeniach z pierwszej części. W rolach głównych zobaczymy: Chrisa Pratta, Bryce Dallas Howard oraz Nicka Robinsona. Ci, którzy nie lubują się w tego typu gatunkach, a zdecydowanie preferują dramaty polecamy dwie pozycje: „Najdłuższa podróż” na podstawie powieści Nicholasa Sparksa, w której główną rolę odgrywać będą listy oraz „Timbuktu” – historię opowiadającą o przerażającej sile dżihadystów.  Akcja filmu dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Nigier, gdzie nie wolno palić papierosów, tańczyć, śpiewać ani słuchać muzyki. Kisane i jego rodzina jako nieliczny zostali oszczędzeni przez panującą władzę. Sytuacja zmienia się, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. „Timbuktu” w tym roku otrzymał nominację do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. 19 czerwca wyczujemy zbliżające się wakacje, a wszystko to za sprawą „Dziewczyny wartej grzechu”, twórcy Petera Bogdanovicha ( „Maska”, „Zakazana namiętność”). Film opowiada o reżyserze Arnoldzie z Broadwayu, który spędza noc w towarzystwie uroczej kobiety. Po wszystkim proponuje jej porzucenie dotychczasowej profesji i zostanie aktorką. Pełna nadziei Izzy zjawia się na castingu do sztuki realizowanej przez samego Arnolda. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że jedną z głównych ról w przedstawieniu gra jego żona. Oj będzie się działo!W kinach znajdzie się również coś dla ulubieńców serialu „Ekipa”. Tym razem reżyser Doug Ellin postanowił nakręcić film o tym samym tytule z tymi samymi aktorami i z podobną fabułą. Czy może nas czymś zaskoczyć? Przekonamy się już niebawem. 

Czerwiec pokaże również swoją ciemniejsza stronę, a pomoże mu w tym „Naznaczony: rozdział 3”. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Leigh Whannell, twórca całej serii. Trójka odsłoni przed nami historię sprzed wydarzeń, jakie działy się w nawiedzonej rodzinie Lambertów w obu poprzednich częściach. Główna bohaterka, początkująca aktorka  wyczuwa ducha swojej matki, by móc bliżej odczytać jej zamiary prosi o pomoc medium - Elise Rainier. 

Wraz z końcem szkoły mali poszukiwacze przygód winni wybrać się na „Minionki”. Film przedstawi historię tego gatunku od zarania dziejów do czasu kiedy w ich życiu pojawił się Gru. Oprócz genialnych tekstów i kipiącego w Minionkach zła, nie zbraknie również muzyki, tym razem tej z lat 60 XX . 
Wśród polskich pozycji znajdziemy dzieło Urszuly Antoniak. „Strefa nagości” Uwaga! To kino dla wymagającego widza. Odrzucenie słownika, pożądanie i relacja dwóch kobiet to najbardziej adekwatne opisy tego filmu.Równie interesującą opcją, wartą zapamiętania będzie francuska pozycja „Miłość od pierwszego ugryzienia”.  To film o „sercu jako polu bitwy”, nicujący schematy rządzące komediami romantycznymi. 

5 czerwca

„Agentka”, reż. Paul Feig, USA


12 czerwca

„Jurassic World”, reż. Colin Trevorrow, USA

„Najdłuższa podróż”, reż. George Tillman Jr., USA

„Timbuktu”, reż. Abderrahmane Sissako, Francja, Mauretania

„Miłość od pierwszego ugryzienia”, reż. Thomas Cailley, Francja

„Strefa nagości”, reż. Urszula Antoniak, Polska, Holandia


19 czerwca
„Dziewczyna warta grzechu”, reż. Peter Bogdanovich, USA

„Ekipa”, reż. Doug Ellin, USA

„Naznaczony: rozdział 3”, reż. Leigh Whannell, USA


26 czerwca

„Minionki”, reż. Kyle Balda, Pierre Coffin, USA

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz