"Noc jest moją porą"

Tytuł: "The Fall"

Gatunek: Dramat, Thriller
Reżyser: Jakob Verbruggen
Premiera: 13.05.2013r.(świat)
Produkcja: USA/ Wielka Brytania
Obsada: Jamie Dornan, Gillian Anderson
Ocena: 8/10

Bez owijania w bawełnę: nadszedł czas kryminalnych seriali. Gdzie się nie obejrzymy powstają genialne produkcje, opowiadające o policjantach, szeryfach, detektywach i seryjnych mordercach. "Sherlock", "Hannibal", "Fargo" czy "True Detective". Pośród nagradzanej czołówki wyróżnić należy "The Fall", mini serial obok którego nie przejdziecie obojętnie. 
Perfekcjonistka inspektor Gibson (Gillian Anderson) wyrusza do Belfastu w celu odszukania i pojmania seryjnego mordercy kobiet. Paul Spector( Jamie Dornan)jest typem przykładnego, nieco skrytego męża i ojca dwójki dzieci. W ciągu dnia pracuje jako psycholog udzielający wsparcia osobom będącym w żałobie, a pod osłoną nocy zamienia się w zwyrodnialca,zabijającego swoje precyzyjnie dobrane ofiary.

"The Fall" to kolejny przykład znakomitego thrillera kryminalnego z wątkami obyczajowymi. W filmie dobrze zobrazowano podwójną tożsamość mordercy. Jamie Dornan, były model, obecnie zapracowany aktor na planie filmu "Fifty Shades of Grey" przyciągnął nas nie tylko niewinną buzią, ale i zdolnością przeobrażania się w postać rzeźnika z Belfastu. Nieco starsza, była agentka FBI Dana Scully, dzielnie dotrzymuje mu kroku wcielając się w apodyktyczną, chłodną i rządną zwycięstwa panią inspektor. Obie postacie zdają się powsiadać cały worek wspólnych cech.


Wielbiciele powieści kryminalnych powinni czym prędzej odpalić odbiorniki. Reżyser Jakob Verbruggen oferuje nam gęsią skórkę i zaróżowione policzki. Trzy (1,5h) lub pięć( 1h) odcinków wciąga jak diabli pozostawiając ( na szczęście !) otwarte zakończenie. 

Zwiastun, seria 1


Zwiastun, seria 2


Autor:

A.S.
  

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz