Szczęśliwy talizman

Tytuł : Szczęściarz
Reżyser : Scott Hicks

Scenariusz :  Will Fetters, Douglas McGrath
Produkcja : USA
Premiera : 19 kwietna 2012
Obsada : Zac Efron, Taylor Schilling, Blythe Danner, Riley Thomas Stewart, Jay. R Ferguson


Jedno trzeba przyznać, Nicholas Sparks potrafi napisać powieść, która za każdym stanie się miłosnym bestsellerem książkowym i idealnym materiałem na film. Mowa tutaj o m.in Wciąż ją kocham, List w butelce czy niezastąpionym Pamiętniku. Wszystkie te historie łączy jedno : ślepa miłość, tym razem przyszła pora na Szczęściarza i możliwości reżyserskie Scotta Hicksa.

Szczęściarz to historia jednego zdjęcia, które uratowało życie młodemu żołnierzowi podczas wojny w Iraku. Sierżant Logan uważa, że dzięki niemu bezpiecznie wrócił w swoje rodzinne strony, dlatego postanawia odnaleźć kobietę z fotografii i podziękować jej za ratunek. Po długiej samotnej wędrówce odnajduję miejsce zamieszkania  wybawicielki, jednak jak to w każdym filmie miłosnym bywa, sytuacja komplikuje się i w ostateczności żołnierz nie ujawnia swojego powodu przybycia. Zatrudnia się jednak jako pomocnik w pieskowym hotelu, kupuje dom i zaprzyjaźnia się z Beth. Mimo niemiłego startu i nieufności ze strony kobiety, wywołanej przez skomplikowaną sytuację rodzinną - dwoje obcych sobie ludzi zakochuje się.

W roli głównej śpiewający chłopiec Zac Efron, chociażby takim go pamiętamy i takiego widzimy w pierwszych sekundach filmu. Na szczęście Szczęściarz daje mu szanse pozbycia się High School Musicalowej metki, Efron ścina włosy, zapuszcza zarost i przybiera na masie. Proszę państwa przed wami żołnierz Logan Thibaulut - człowiek tajemnica. Za pierwszoplanową rolę Efronowi należą się najszczersze gratulacje. Mimo młodego wieku potrafi wcielić się w postać poważną, odmienną od trzy sezonowego chłopca z ładną buzią i fryzurą a'la Justin Bieber. Dowodem staje się nie tylko Szczęściarz, ale również Pokusa Lee Danielsa. Na planie towarzyszyła mu mniej znana Taylor Schilling - pielęgniarka z serialu Szpital Miłosierdzia. Postać mniej zniewalająca jednak nadrabiająca pięknym uśmiechem, subtelnością i kobiecym wdziękiem.

Produkcja Scotta Hicksa to również, a raczej przede wszystkim historia dotykająca rodzin żołnierzy zmarłych w Iraku. Przez 100 minut jesteśmy świadkami wzruszającej walki osób, starających wyleczyć rany pozostałe po stracie bliskich . Szczęściarz, porusza również problem małych miasteczek, w których rozwody są przedmiotem dyskusji wścibskich sąsiadów, a mąż będący policjantem - może wszystko.

W całej tej miłosnej otoczce nie można również przejść niezauważalnie obok niesamowitych krajobrazów, które przemawiają do nas, zapraszając swoim obrazem i ukazując tajemnicze zakątki wiejskiej sielanki. 

Podsumowując ekranizacja filmowa książki Nicholasa Sparksa, może nie jest jedną z najlepszych jednak nie sposób przejść obok niej obojętnie a każdy powinien odnaleźć tutaj coś dla siebie. 
Autor : ASShare this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz