Zemsta
Tytuł: TRANS
Reżyser: Danny Boyle
Scenariusz: Joe Ahearne, John Hodge
Premiera: 14.06.2013
Produkcja: Wielka Brytania
Obsada: James McAvoy, Rosario Dawson, Vincent Cassel, Matt Cross
Ocena: 8/10Zdobywca Oscara - Danny Boyle, reżyser takich hitów jak Slumdog. Milioner z ulicy czy Niebiańska plaża powraca z nowym filmem Trans. Thriller o zgrabnie poprowadzonej akcji, trzymający w napięciu niemalże do końca, niejednego widza wprowadzi w zakłopotanie.


Hipnoza, sięganie do podświadomości ludzkiej to tematy, które nas ciekawią i lubimy się z nimi zmierzać. Interesujące są one także dla twórców filmowych, m.in. Christophera Nolana (Incepcja). Dany Boyle w swoim filmie wykorzystuje hipnozę i ukazuje jej zgubny wpływ na życie bohaterów. Prosta ekspozycja w której poznajemy głównego bohatera Simona (James McAvoy) zgubnie wskazuje, że jest to prosty thriller. Każda jego minuta wciąga coraz bardziej, a wątki kumulują się. Aura tajemniczości skupia się wokół Elizabeth (Rosario Dawson), która skrzętnie ukrywa swoje emocje, grając zimną i wyrafinowaną psycholog chcącą pomóc Simonowi odnaleźć obraz, aby mógł oddać go złodziejom.


Film broni się także obsadą. W rolach głównych występuje James McAvoy (X-Men: Pierwsza klasa), gra skorumpowanego pracownika domu akcyjnego, który poprzez kradzież obrazu chce spłacić swoje długi. Rosario Dawson (Siedem dusz), która ani na moment nie poddaje wątpliwości co do prawdziwości swojej bohaterki. Ostatnim filarem jest tu Vincent Cassel (Wróg publiczny numer jeden) grający szefa złodziejaszków i mimo pełniącej roli w hierarchii nie jest bezuczuciowy i pozbawiony skrupułów, chce tylko odzyskać obraz. 


Danny Boyle bardzo dobrze buduje napięcie poprzez wielowątkowość, zaciera granice pomiędzy dobrem, a złem. Dobrze poprowadzona akcja, tak by zmylić oko i siódmy zmysł widza odnosi w tym wypadku sukces, ponieważ Trans bardzo dobrze się ogląda, a oglądający próbujący zgadywać rozwiązanie filmu może się zdziwić, że jest prostsze niż myślał.


Trans to zagadkowy thriller z dobrą obsadą, a także ciekawą historią i poprowadzoną akcją, który warto zobaczyć, aby samemu się o tym przekonać.Autor: Ania W.

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz