Oscarowe rekordy

Przed oscarową galą przygotowałyśmy dla Was kilka informacji związanych z tym najważniejszym filmowym wydarzeniem.

1. Leonardo DiCaprio, mimo że statuetki skutecznie go omijają to dołączył do elitarnego grona aktorów, którzy w wieku 42 lat mieli już 5 nominacji. Pozostała czwórka to: Marlon Brando, Peter O'Toole, Jack Nicholson oraz Al Pacino. Ciekawe czy DiCaprio zdobędzie w tym roku Oscara?


2. Film, w którym główną rolę zagrał właśnie Leonardo DiCaprio czyli "Zjawa" otrzymał aż 12 nominacji, ale widoczny jest brak nominacji w kategorii najlepszy scenariusz. Jest to o tyle istotne, gdyż tylko 7 filmów w całej historii Oscarów, zdobyło statuetkę za najlepszy film, bez nominacji za najlepszy scenariusz. Były to: "Skrzydła" (1927), "Melodia Broadwayu" (1929), "Ludzie w hotelu" (1932), "Kawalkada" (1933), "Hamlet" (1948), "Dźwięki muzyki" (1965) oraz "Titanic" (1997).

3. Jennifer Lawrence w wieku 26 lat została najmłodszą w historii aktorką, która na swoim koncie ma już cztery nominacje do Oscara.

4. Kate Winslet ("Steve Jobs") i Cate Blanchett ("Carol") dołączyły w tym roku do grona aktorek z przynajmniej siedmioma nominacjami na koncie. W tej grupie są jeszcze Katharine Hepburn, Bette Davis, Geraldine Page i Meryl Streep.
5. Sylvester Stallone za rolę w filmie "Creed: Narodziny legendy" został nominowany po 39 latach za grę tej samej postaci. Co stanowi swoisty rekord. Wcześniejszym rekordzistą był Paul Newman.
6. "Ex Machina" została najtaniej (15 milionów dolarów) nakręconym filmem, który otrzymał nominację w kategorii najlepsze efekty specjalne.7. Filmy, których reżyserem był Steven Spielberg mają już 128 nominacji. W tym roku "Most Szpiegów" jest nominowany w sześciu kategoriach.


Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz