Filmowe, grillowe zakąski.Słońce, spacery, zapach grilla i błogi wypoczynek. Czego chcieć więcej? Odpowiedź zdaje się być prosta, bo czymże było by to wszystko bez dobrego kina? Na szczęście i w tym miesiącu nie zabraknie kilku naprawdę ciekawych pozycji, dodatkowo czekają na was wyrafinowane promocje.Na początek, ogłoszenia parafialne! Warto wiedzieć iż w Multikinie w dniach 1- 3 maja trwa akcja, majówka za 13 zł ! Takiej okazji nie możecie przegapić. Dla tych, którzy nadal nie nadrobili zaległości ta sama sieć kin przygotowała akcje „Wracamy z hitami”. Od 17 kwietnia do 7 maja ponownie dadzą o sobie znać m.in. : „Obywatel”, „Snajper”, „Za jakie grzechy dobry Boże” czy „Ziarno Prawdy”.Już 1 maja w kinach będziemy mogli zobaczyć epicką „Sagę Wikingów”. Film za pewne podzieli Was na dwie grupy, tych którzy zakochają się w szóstce nieustraszonych mężczyzn (raczej mowa tutaj o paniach) i tych, którzy pozostaną wiernymi fanami serialowych „Wikingów”, nazywanych często „Grą o tron” osadzoną w VIII wieku. 
Majówka to przede wszystkim czas relaksu i dobrego humoru i tak właśnie powinniśmy rozpocząć ten wiosenny miesiąc. Specjalnie na tę okoliczność polecamy komedie, która powinna „wpaść w gusta” fanom „American Pie”. „Poskromić playboya” to historia, odnoszącego sukcesy adwokata. Pewnego dnia na jego drodze staje równie silna osobowość – Jane. Ich wzajemna rywalizacja stworzy szereg zabawnych sytuacji. Tego samego dnia na ekranach zagości animacja „Ups! Arka odpłynęła". Na tę pozycje proponujemy wybrać się w rodzinnym pakiecie, bajka rozśmieszy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Kilka dni później, bo 8 maja w tym samym klimacie na ekranach kin zagości bajka nominowana do Oscara - „Sekrety morza”, w przeciwieństwie do Arki wzruszy ona największych twardzieli!Gdzieś pomiędzy piknikiem a kęsem grillowej kiełbasy 8 maja fani „Hotelu Marigold” będą mogli rozkoszować się kolejną jego częścią. „Drugi Hotel Marigold” to podnosząca na duchu pozycja, która udowadnia niedowiarkom iż nigdy nie jest za późno na miłość i życie pełną parą.

Jednak największym must watch miesiąca nazwać możemy Sci-Fi w wykonaniu Jossa Whedona. „Avengers: Czas Ultrona”. Tony Stark spróbuje wskrzesić program utrzymania światowego pokoju. Sytuacja skomplikuje się gdy na scenę wkroczy posępny Ultron, który planuje zniszczenie całej planety. Nawet jeżeli opis budzi wasze obawy to istnieje duża szansa, że postać czerwonoskórego superbohatera najpierw was przekona, a następnie zauroczy.

Za pewne nie jedno z Was (przynajmniej raz!) myślało o tym jakby to było, gdybyśmy się nie starzeli. Adaline Bowman, w filmie „Wiek Adaline” doświadczy tego na własnej skórze. Czy ten dar będzie stanowił dla niej pełnie przygód, czy raczej udrękę? Przekonacie się już 15 maja.Tom Hardy, którego mogliśmy podziwiać ostatnio w filmie „System 44” tym razem wcieli się w rolę Mad Maxa – prześladowamego demona z przeszłości. U jego boku zagra piękna Charlize Theron. „Mad Max: Na drodze gniewu” już 22 maja w kinach.

Niestety w miesiącu zabraknie (dobrych!) polskich filmów fabularnych. W tym przypadku proponowaną przez nas rekompensatą mogą być dwa cenne dokumenty. Pierwszy, Oscarowy „Citizenfour” opowiada o mężczyźnie, Edwardzie Snowdenie, który ujawnia masową inwigilację obywateli przez amerykańskie służby. Drugi „Apartament”, przeniesie was w czasie i odkryje nieznane dotąd taśmy z prywatnego archiwum świętego, Jana Pawła II.

Koniec miesiąca koniecznie spędźcie z Georgem Clooney’em i Britt Robertson. Wspólnie z parą wyruszymy w niebezpieczną misję i odkryjemy tajemnicę miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni zwanego „Krainą jutra”.


1 maja

„Saga Wikingów”, reż. Claudio Fäh, Niemcy/RPA/ Szwajcaria

„Poskromić Playboya”, reż. Jennifer Finnigan, Jonathan Silverman, USA

„UPS! Ara odpłynęła…”reż. Toby Kengel, Belgia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy


7 maja

„Avengers: Czas Ultrona”, reż. Joss Whedon, USA


8 maja

„Drugi Hotel Marigold”, reż. John Madden, USA/ Wielka Brytania

„Sekrety morza”, reż. Tomm Moore, Irlandia/ Dania


15 maja

„Wiek Adaline”, reż. Lee Toland Krieger, USA

„Citizenfour”, reż. Laura Poitras, USA/Wielka Brytania/ Niemcy

„Apartament”, reż. Maciej Czajkowski, Polska


22 maja

„Mad Max: Na drodze gniewu”, reż. George Miller, USA/Australia


29 maja

„ Kraina jutra”, reż. Brd Bird, USA
Autor: A.S.

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz