Luty pełen emocji!

Już za chwilę, już za moment rozpoczniemy filmowe premiery lutego. Ten najkrótszy miesiąc w roku bez obaw może konkurować z pozostałymi dłuższymi od siebie. Dlaczego? Ponieważ nie bez powodu nazywamy go najgorętszym okresem w roku, bo chociaż za oknami temperatury nie przekraczają zera to kinowe produkcje rozgrzewają do czerwoności!


Luty rozpoczniemy od podróży. Nominowana do Oscara Reese Witherspoon tym razem z legalnej blondynki zamieni się w kobietę poszukującą sensu życia. „Dzika historia” to pozycja obowiązkowa, ze względu na metamorfozę pierwszoplanowej aktorki oraz niezapomniane widoki i uczucia – chwytające za serce. 

Najprawdopodobniej w sali obok w tym samym czasie trwać będzie piękna zima we francuskich Alpach. „Force Majeure” o polskim tytule „Turysta” tematem przypomina produkcję Romana Polańskiego „Rzeź” lub „Lśnienie” Stanleya Kubricka. Emocjonująca tragikomedia nagrodzona w 2014 roku na festiwalu w Cannes analizuję rolę mężczyzny i kobiety w małżeństwie. Ponadto scena zejścia lawiny zyskała miano najlepszego tego typu widowiska w historii kina. 

Ekranizacja powieści E.L. James „50 twarzy Greya” to najbardziej wyczekiwana premiera lutego. Od kilkunastu dni we wszystkich sieciach kinowych trwają już rezerwację, nie zwlekajcie bowiem, miejsca zapełniają się w błyskawicznym tempie. Produkcja o erotycznym zabarwieniu swoją sławę zyskała już na etapie obsadzania głównych bohaterów. Na forach wrzało. Czytelnicy, a raczej czytelniczki bez ogródek wyrażały swoje negatywne opinie na temat filmowych postaci Greya i Anastasii. Czy ostatecznie Jamie Dornan i Dakota Johnson zaspokoją apetyty wymagających odbiorców? Przekonamy się już 13 lutego.
  
Równie mocną pozycją jest nominowany do Oscara film „Snajper”. Zdaniem krytyków reżyser Clint Eastwood przeszedł samego siebie tworząc genialny, zaskakujący i wzruszający  obraz najlepszego snajpera armii Stanów Zjednoczonych Chrisa Kylea. Strzelec wyborowy swoją premierę miał już w listopadzie i do tej pory  zarobił już 247 900 417 dolarów, tym wynikiem przyćmił ostatnią część „Hobbita”. 

Dla tych, którzy mają dość krwiożerczych korporacji polecamy okrzyknięty najlepszym filmem braci Darddene, „Dwa dni jedna noc”. Historia Sandry jest w pełni uniwersalną opowieścią o poszukiwaniu siły, godności i często trudnych relacjach międzyludzkich. Za tę rolę Marion Cotillard otrzymała nominację do Oscara dla aktorki pierwszoplanowej.

Polskie obowiązkowe pozycje lutego to: „Warsaw by night”, historia czterech samotnych kobiet w wielkim mieście. W pakiecie trzy pokolenia i trzy wspaniałe aktorki: Roma Gąsiorowska, Izabela Kuna i Stanisława Celińska. Wraz z początkiem miesiąca na kinowych ekranach zagości „Polskie gówno” w reżyserii Grzegorza Jankowskiego. Oczekiwania wobec tego filmu są bardzo wysokie ze względu na odważne podejmowanie tematu showbiznesu oraz kontrowersyjną nazwę. O ironio! Aby gówno okazało się dobre. Wszyscy wychowani w latach 90  nie zapomnijcie również o muzyce, która w każdą niedziele towarzyszyła Wam przed wyjściem do kościoła. Mowa tutaj oczywiście o fenomenie kultury zwanej „Disco Polo”. Koniec lutego zagłębi nas w historię dwójki chłopaków ( Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki), którzy podążając za swoimi marzeniami zakładają zespół discopolowy.

Na koniec mamy coś dla dużych i małych poszukiwaczy przygód – broadwayowski musical z Meryl Streep w roli głównej. „Tajemnice lasu” to historia piekarza, który wraz z żoną wyrusza do mrocznego lasu aby stawić czoło złowieszczej czarownicy. Podczas drogi małżeństwo spotyka grono baśniowych postaci w tym: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i wilka. Zabawa, piękna muzyka i niesamowita obsada gwarantowana!

„Dzika historia”, reż. Jean- Marc Vallee – premiera 6 luty
„Turysta”, reż. Ruben Östlund – premiera 6 luty
„Warsaw by night”, reż. Natalia Koryncka- Gruz- premiera 6 luty
„ Polskie gówno”, reż. Grzegorz Jankowski- premiera 6 luty
„50 twarzy Greya”, reż. Sam Taylor-Johnson – premiera 13 luty
„Tajemnice lasu”, reż. Rob Marshall – premiera 13 luty
„Snajper”, reż. Clint Eastwood – premiera 20 luty
 „Disco polo”, reż. Maciej Bochniak – 27 luty
„Dwa dni, jedna noc”, reż. Jean-Pierre Dardenne – premiera 27 luty

Autor: A.S

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz