Co jest grane? Czyli program telewizyjny na święta!


Nie zapewnimy Wam śniegu w Wigilię ani mówiących zwierząt o północy, ale zrobimy to w czym jesteśmy dobre - polecimy filmy w TV dzięki, którym te święta będą jeszcze radośniejsze! 

Z całą pewnością nie zabraknie Kevina! O dobry humor na całe święta zadba Woody Allen. Tym którzy jeszcze nie widzieli, szczególnie polecamy komediodramat - "Nietykalni". Alternatywną opcją będą lekkie i familijne komedie z Mikołajem. A więc? Rozsiądźcie się wygodnie na kanapach, świąteczny seans filmowy czas zacząć!Wigilia (24.12)

TV 4, 17:20 
"Bajkowe Boże Narodzenie", reż. Katie McGrath, USA 2011
Film obyczajowy


Młoda Jules po śmierci siostry i jej męża, postanawia przejąć opiekę nad dwójką swoich siostrzeńców. Kiedy jednak w przeddzień świąt traci pracę staje na skraju załamania. Sytuacja zmienia się gdy do ich drzwi puka mężczyzna ze świątecznymi zaproszeniami od krewnego z Europy. Stopklatka TV, godz. 17:55
"Kiedy Harry poznał Sally", reż. Rob Reiner, USA 1989
Komedia romantyczna

Harry (Billy Crystal) i Sally (Meg Ryan) poznają się jeszcze w czasach studenckich. Początkowo chłodne relacje szybko zamieniają się w przyjaźń. Kiedy po kilkunastu latach ich drogi ponownie się spotykają, dawni znajomi zaczynają dostrzegać w sobie coś więcej.

TV4, godz. 20:00
 "Śnięty Mikołaj III: Uciekający Mikołaj", reż. Michael Lembeck, USA 2006
Komedia/Familijny


Tim Allen po raz trzeci wciela się w postać Świętego Mikołaja. Na Biegunie Północnym trwają przygotowania do Bożego Narodzenia lecz ich odwieczny przeciwnik - Jack Frost ma zamiar zamrozić święta i całą planetę. Święty Mikołaj będzie musiał porzucić swoje plany by ratować Gwiazdkę. 

TVN7, godz. 20:00
"Wytańczyć marzenia", reż. Liz Friedlander, 
USA 2006
Dramat, Muzyczny


Uznany tancerz i nauczyciel w jednej z renomowanych nowojorskich szkół - Pierre Dulaine (Antonio Banderas) podejmuje pracę z młodzieżą w szkole publicznej. Początkowo niechętne i zbuntowane dzieciaki po czasie zaczynają widzieć sens w lekcjach z tancerzem. Historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Polsat, godz. 20:05
"Kevin sam w domu", reż. Chris Columbus, USA 1992
Komedia


Film swoją premierę miał w pierwszy dzień świąt w 1992 roku. Od tego momentu przygody chłopca corocznie śledzi milionowa publiczność.

Święta bez Kevina, to nie święta. To zdanie idealnie odwzorowuje wysoką pozycję wśród bożonarodzeniowych hitów. Niezmiennie od lat po rodzinnej kolacji (ostatnio nawet w Wielkanoc) odpalamy odbiorniki w poszukiwaniu małego, dzielnego chłopca, który musi zmierzyć się z niebezpiecznymi włamywaczami.

TVP Kultura, godz. 20:20
"Nietykalni", reż. Olivier NakacheEric Toledano, Francja 2011
Biograficzny, Dramat, Komedia


Sparaliżowany milioner zatrudnia czarnoskórego chłopaka z przedmieścia, który niedawno wyszedł z więzienia. Między mężczyznami powstaje niezwykła więź.

To film, który bawi i wzrusza jednocześnie, jeśli jeszcze go nie widzieliście to właśnie święta są dobrym momentem na nadrobienie zaległości.

TVP Kultura, godz. 22:25
"Annie Hall", reż. Woody Allen, USA 1977
Komedia obyczajowa


Cztery Oscary - w tym za najlepszy film, pięć statuetek BAFTA i wiele innych nagród. Nie da się ukryć! Annie Hall to najbardziej kusząca propozycja w programie telewizyjnym na te święta!

Alvy Singer (Woody Allen) uznany amerykański komik, rozpamiętuje wspólne życie z piosenkarką Annie Hall (Diane Keaton), która  porzuciła go dla lepszego i nowego kochanka. 

I Dzień Świąt (25.12)

Polsat, godz. 10:45
"Cud na 34 ulicy" reż. Les Mayfield
USA 1994
Familijny


Jak co roku w Nowym Jorku, w Święto Dziękczynienia sieć sklepów Marcy'ego organizuje paradę. Tym razem niedysponowanego Mikołaja zastępuje inny - bardziej charyzmatyczny i sympatyczny, a na dodatek z prawdziwą brodą. Nowy, Święty Mikołaj przyczynia się do tego, że sklep zwiększa swoje obroty. Sytuacja ta nie cieszy szefa konkurencji, który planuje wykupić sklep. Przeciwnik knuje intrygę wycelowaną w Świętego Mikołaja, jak się później okazuje...prawdziwego.

TVN 7, godz. 17:55
"W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju!", reż. Jeremiah S. Chechik, 
USA 1989
Komedia  Clark Griswold za punkt honoru stawia sobie zorganizowanie idealnej gwiazdki dla swojej rodziny. Niestety mężczyzna ciągle napotyka przeciwności.

Zwariowaną komedie pomyłek, powinni obejrzeć wszyscy, na których spoczywa przygotowanie uroczystości wigilijnej. Aż chce się krzyknąć, bez spiny - to tylko święta!

TV 6, godz. 19:10
"Milion na gwiazdkę", reż. James Orr, Kanada/USA 2007
Familijny, Komedia obyczajowaRodzina Saundersów przeprowadza się z Los Angeles do Edmonton. Niestety, nowa okolica i brak pieniędzy nie wpływa pozytywnie na zbliżające się święta. Kilka dni przed gwiazdką ojciec rodziny wyrusza na drobne, zakupy ze swoimi dziećmi. Przypadkowo znajdują torbę z pieniędzmi - nie wiedzą, że należy ona do oszustów, którzy zaczynają ich szukać.

TVN, godz. 20:00
"Listy do M", reż. Mitja Okorn, Polska 2011
Komedia romantyczna


Kilkoro bohaterów i ich problemy, a w tle otulona zimową aurą Warszawa. Polska publiczność pokochała „Listy do M”. To film, który bawi i wzrusza jednocześnie. Od kilku sezonów jest obowiązkową pozycją wśród świątecznych hitów.

TVP 1, godz. 20:25
"Holiday", reż. Nancy Meyers, USA 2006
Komedia romantyczna


 Głównymi bohaterkami filmu są dwie obce sobie kobiety. Ich życie zawodowe, w przeciwieństwie do prywatnego to pełna harmonia i pasmo sukcesów. Obydwie tkwią w związkach bez przyszłości. Pewnego dnia postanawiają uciec od problemów na czas Świąt Bożego Narodzenia i zamieniają się mieszkaniami. Amanda (Cameron Diaz) wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś, nnatomiast Iris (Kate Winslet) do gorącego Los Angeles. 

Film to bardzo przyjemna komedia romantyczna w iście leniwym, świątecznym klimacie

TVP Kultura, godz. 21:15
"Habemus Papam - mamy papieża", reż. Nanni Moretti, Włochy/Francja 2011
Dramat, Komedia


Kardynał z Francji(Michel Piccoli) zostaje nowym papieżem. Niestety przechodzi załamanie, czując że nie podoła tak odpowiedzialnemu zadaniu. Rzecznik Watykanu (Jerzy Stuhr) sprowadzaj wybitnego profesora psychiatrii (Nanni Moretti) by pomóc nowo wybranemu Zwierzchnikowi Kościoła Rzymskokatolickiego. 
Zabawna, inteligentna komedia, traktująca przywódców Kościoła z przymrużeniem oka.

Polsat, 22:10
"Święta Last Minute", reż. Joe Roth, USA 2004
Komedia


Małżeństwo Kranków (Tim Allen i Jamie Lee Curtis) postanawia spędzić święta na Karaibach. Chcą wykorzystać fakt, że ich córka jest w Peru i odpocząć od świątecznego zabiegania. Nieprzychylni do ich pomysłu są sąsiedzi, którym nie podoba się to że nie zamierzają udekorować domu z zewnątrz. Dodatkowo w ostatniej chwili dzwoni córka, która zmienia zdanie i postanawia wrócić do domu na święta.

II Dzień Świąt

TVN 7, godz. 17:55
"Jak wytresować smoka", reż. Dean DeBloisChris Sanders, USA 2010
Film animowany


Czkawka jest młodym, chuderlawym Wikingiem. W jego wiosce by stać się pełnoprawnym członkiem społeczności trzeba schwytać i zabić smoka. Chłopak jest synem wodza i chce mu udowodnić  swoją wartość, jednak gdy łapie Czarną Furię wypuszcza ją na wolność.

TVN 7, godz. 22:55
"Słaby punkt", reż. Gregory Hoblit,USA 2007
Thriller, Dramat


Młody i ambitny asystent prokuratora - Willy Beachum (Ryan Gosling) prowadzi sprawę morderstwa, wydaje mu się, że będzie to szybka i łatwa sprawa. Ted Crawford (Anthony Hopkins) co prawda przyznał się do zabicia niewiernej żony, jednakże z powodu uchybień formalnych zostaje wypuszczony na wolność. 


Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz