Wielkanocny przegląd hitów telewizyjnych


Święta, święta, święta...
Czas odpoczynku i radości. Każdy z nas ma własny, sprawdzony sposób na to jak je spędzić. My wybieramy opcję tradycyjną - śniadanie w gronie rodzinnym, popołudniowy spacer, a wieczorem tłumnie rozsiadamy się wygodnie przed telewizorem i poszukujemy takiej produkcji filmowej, która zadowoli wszystkich. 


Z tej okazji, przygotowałyśmy Wam rozkładówkę najciekawszych propozycji filmowych jakie będzie można zobaczyć w TV.NIEDZIELA


"Tatarak", reż. Andrzej Wajda, Polska 2009
Dramat obyczajowy
TVP KULTURA, 19:35Film opowiada historię kobiety (w tej roli Krystyna Janda), która zmaga się z upływem czasu i doskwierającą jej samotnością spowodowaną śmiercią synów, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. Tatarak to film oparty na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza. Andrzej Wajda reżyser, otwiera przed nami tematy śmierci i ludzkiego przemijania. Zamykają się dzięki ryzykownej szansie przed, którą staje główna bohaterka i jest dla niej możliwością odnalezienia zagubionej tożsamości. Mowa tutaj o dwudziestoletnim Bogusiu (Paweł Szajda). W jego młodzieńczości i świeżym spojrzeniu na świat Pani Marta odnajduje ukojenie. Relacja pomiędzy dwojgiem obcych, niczym niezwiązanych ze sobą ludzi przemienia się w romans i poszukiwaniem utraconej matczynej miłości Marty, jednak czy warto aż tak się zatracać ?.... 


"Skarb narodów: Księga Tajemnic", reż. Jon Turteltaub, USA 2007
Przygodowy
TV PULS, 20:00 

 

Poszukiwacz skarbów Benjamin Gates (Nicolas Cage)wyrusza w kolejną wyprawę. Na jednej z konferencji zostaje odczytany fragment z dziennika Johna Wilkesa Bootha, zabójcy Abrahama Lincolna. Okazuje się, że w spisku brali udział również przodkowie Gatesa. Mężczyzna chce dotrzeć do prawdy, dlatego wyruszy w poszukiwaniu Księgi Tajemnic, w której znajdują się utajnione informacje, zbierane przez wieki.


 
"Książę Persji: Piaski czasu", reż. Mike Newll, USA 2010 
Fantasy, Przygodowy
TVP 2, 21:10 

Film jest adaptacją gry komputerowej. Za zobaczeniem tej produkcji przemawiają dwa czynniki. Po pierwsze postać samego reżysera, który stworzył m.in. doskonałą komedią "Cztery wesela i pogrzeb" czy "Harry Potter i Czara Ognia". Po drugie barwne postacie pojawiające się w filmie, a także specyficzny humor.

Dastan (Jake Gyllenhaal) jest przybranym synem króla Persji. Jego ojciec najeżdża na potężne miasto Alamut. Dastan z bratem Tusem, przedostają się do wnętrza twierdzy. Znajdują sztylet i szatę, którą dają ojcu. Okazuje się, że szata była przeklęta i król Persji umiera, a oskarżenie pada na Dastana. Mężczyzna musi uciekać, chce odwrócić i zapobiec wydarzeniom. Pomaga mu księżniczka Tamina (Gemma Arterton).   
   

    "Nietykalni", reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, Francja 2011
Komedia
TVP 1, 21:25


Nietykalni to coś więcej niż komedia. Po obejrzeniu tego filmu po raz pierwszy zapragnęłam więcej, dzieliłam się nim z moim najbliższym otoczeniem i sprawdzałam ich reakcję. Każdy bez wyjątku na zmianę płakał i śmiał się. Cudowne uczucie. Omar Sy i Francois Cluzet stworzyli duet doskonały.  

Philippe jest bogatym sparaliżowanym arystokratą pochodzącym z Paryża. Do opieki i pomocy w w codziennych czynnościach zatrudnia Drissa, który właśnie opuścił więzienie. Dwa odmienne światy, łączą się w jeden, tworząc specyficzną przyjaźń. Fabuła oparta jest na autentycznej historii.


"Uwierz w ducha", reż. Jerry Zucker, USA 1990
Dramat, Komedia, Romans, Fantasy
TVN, 23:45


Oglądany po raz kolejny nadal zachwyca i chwyta za serducho. Osobiście mogłabym oglądać go ciągle od nowa. 

Sam (Patrick Swayze) i Molly (Demi Moore) są szczęśliwą parą. Niestety, pewnego wieczoru, gdy wracają z teatru zostają napadnięci. Sam walczy z napastnikiem i umiera. Wraca pod postacią ducha i stara się ostrzec Molly przed grożącym jej niebezpieczeństwem.PONIEDZIAŁEK"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", USA 2008
Fantasy, Melodramat
TVN 7, 20:00Zastanawialiście się kiedyś jak to jest urodzić się starym, a umrzeć będąc niemowlakiem? Koniecznie musicie zobaczyć ten film. Amerykańska produkcja to przede wszystkim świetna charakteryzacja, a także bardzo dobrze zagrane główne role przez Brada Pitta i Cate Blanchett.

Historia Benjamina Buttona, którego życie toczy się wspak. Swoją ukochaną poznaje już kiedy jest "dzieckiem". Ich życie składa się z punktów, w których się spotykają, czasami na chwilę, a czasami na kilka lat. Historia miłości, która nie miała prawa się spełnić."Next", reż. Lee Tamahori, USA 2007
Akcja, Sci-Fi
TV Puls, 20:00Chris Johnson (Nicolas Cage) jest magikiem w Los Angeles, posiada niezwykły dar: widzi kilka minut przyszłości . Zaszył się w tym mieście pod pseudonimem, aby nikt go nie znalazł, po tym jak będąc dzieckiem przeszedł różne badania. Widmo zdetonowania bomby nuklearnej w Los Angeles sprawia, że agentka FBI - Callie Ferris (Julianne Moore) chce odnaleźć mężczyznę by pomógł im zapobiec kataklizmowi.
"Karol. Papież, który pozostał człowiekiem",  reż. Giacomo Battiato, Polska/Włochy/Kanada 2006
Biograficzny, Dramat
TVP 1, 20:20


Filmowa biografia papieża Jana Pawła II, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Druga część losów charyzmatycznego, obdażonego wielką siłą i darem do zjednywania ludzi, człowieka. Najważniejsze wydarzenia z czasu, gdy pełnił służbę na tronie piotrowym - pielgrzymki, polityczne mediacje, zamach, rekonwalescencja.


"Artysta", reż. Michel Hazanavicius, Belgia/Francja/USA 2011
Dramat, Komedia, Romans
TVP Kultura 20:20


Film niemy sięgający do tradycji kinematografii światowej i złotej ery Hollywood. Czarno-biała produkcja w 2012 roku zatriumfowała na gali rozdania Oscarów, wygrywając w najważniejszych kategoriach (najlepszy film, reżyser, aktor pierwszoplanowy).

Opowieść o gwiazdorze kina niemego -
George'u Valentinie (Jean Dujardin),który wraz z erą kina dźwiękowego, z powodu swoich uprzedzeń, odchodzi do lamusa.  Peppy Miller (Bérénice Bejo), młoda i zakochana w nim tancerka, próbuje go przekonać do zmiany zdania.

"Szarże", reż. Ivan Reitman, USA 1981
Komedia, Wojenny
 Stopklatka TV, 22:45

 
Uchodzący za niedorajdę i dowcipnisia John (Bill Murray) jednego dnia traci pracę, dziewczynę, a także samochód. Namawia przyjaciela, Russela (Harold Ramis), aby razem z nim wstąpił do wojska. Uważa, że tam stanie się odpowiedzialnym i zrównoważonym dorosłym.

Jeśli byliście fanami legendarnego już serialu M.A.S.H, to ten film powinien Wam przypaść do gustu.


"Trick", reż. Jan Hryniak
Komedia kryminalna
 TVP 1, 23:05 

 

Doskonały przekręt z doborową polską obsadą - Adamczyk, Chyra, Szyc, Gruszka, Dziędziel i Więckiewicz.

Genialny fałszerz amerykańskich banknotów - Marek Kowalewski, dostaje propozycje od rządu, podrobienia sześciu milionów dolarów, w zamian za skrócenie kary więzienia. Pieniądze mają być okupem dla porywczy polityka. 


Autorki: Ania&Ania

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz