Luty miesiącem miłości...

Z okazji zbliżających się walentynek postanowiłyśmy, wyróżnić 10 najlepszych filmów opowiadających o nieustającej, zaskakującej, porywającej, romantycznej, niedojrzałej, prawdziwej wreszcie niezrozumiałej, absurdalnej, toksycznej i nieodwzajemnionej M-I-Ł-O-Ś-C-I. Ahhh, bo czymże było by życie bez niej ? 

Najprawdopodobniej część z Was wypiera to uczucie, ale gdy nikt nie patrzy ogląda komedie romantyczne, smarkając do poduszki. 
Dla singlów, samotnych dusz, zakochanych par i wszystkich, którzy skrycie kochają poniżej przedstawiamy ranking filmów miłosnych. 
Casablanca
reż. Michael Curtiz
USA 1942Absolutny faworyt wśród wszystkich zwycięzców Nagrody Akademii za najlepszy film. Pierwsze pokazy filmu nie spotkały się jednak z zadowoleniem ze strony publiczności. Dopiero rok później, gdy w tytułowym mieście spotkali się : prezydent USA i premier Wielkiej Brytanii, wytwórnia postanowiła jeszcze raz wprowadzić film na ekrany. To był strzał w dziesiątkę ! Rezultatem tego były 3 Oscary !

II wojna światowa, stanowi tło do opowieści o głębokim uczuciu i trudnych wyborach życiowych. Główny bohater Rick, prowadzi w Casablance klub nocny. Pewnego wieczoru pojawia się w nim Ilsa, dawna miłość mężczyzny. Niegdyś zakochani planowali wspólny wyjazd do Paryża, jednak ukochana nie pojawiła się w umówionym miejscu. Czy uczucie tym razem zwycięży ? 
One day
reż. Lone Scherfig 
USA 2011 


Jeden dzień (2011)

Film powstał na podstawie książki Davida Nichollson'a, która sprzedała się w milionach egzemplarzy w kilkudziesięciu krajach na świecie. Ekranizacja powieści na pewno przyczyniła się do wzrostu tej liczby. 


Miłość bywa przewrotna i niezrozumiała. Często szukamy jej daleko, zamiast rozejrzeć się dookoła siebie. Tak było w przypadku Dextera i Anne. Ona pięknousta, dojrzała dziewczyna, on pewny siebie przystojniak, biorący życie garściami. Pewnego dnia po zakończeniu szkoły, ich losy splatają się w jedną całość. Para pozostaje przyjaciółmi, by co roku 15 lipca spotykać się i przekonywać o tym jak ważną rolę odgrywają w swoim życiu. P.S I Love You
reż. Richard LaGravenese
USA 2008

P.S. Kocham cię (2007)


P.S. Kocham Cię to idealny film na walentynki, o ile lubicie mieszać smutek z humorem. Twórcy filmu nie kryją, iż ich obraz nie pała oryginalnością. Podobnych produkcji o wielkiej miłości powstało setki, jednak obraz Holly i Gerry'ego  pokazuje iż prawdziwa miłość trwa wiecznie !

Holly jest tuż przed trzydziestką, gdy umiera jej ukochany. Zrozpaczona kobieta zamyka się w czterech ścianach i postanawia w samotności wspominać ukochanego. Sytuacja jednak zmienia się gdy w dzień swoich urodzin Holly otrzymuje pierwszy list od swojego męża, kolejne przybywają do niej w różnych monetach życia przez najbliższy rok.
Kiedy Harry poznał Sally
reż. Rob Reiner
USA 1989

Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Film ten dostarcza niezbitego dowodu, że połączenie fachowego reżysera komediowego, świetnego scenariusza i błyskotliwych aktorów - sumują się w doskonałą rozrywkę.

Podróżując wspólnie po ukończeniu colleg'u z Chicago do Nowego Jorku w 1977 roku, wygadany Harry oznajmia snobistycznej Sally, że nigdy nie będą przyjaciółmi. Po latach spotykają się na lotnisku, ona jest bliska zerwaniu z przyjacielem, a on rozstał się z żoną. Oczywiście ich losy w końcu łączą się i doprowadzają do czegoś więcej niż tylko przyjaźni.Pożegnanie z Afryką 
reż. Sydney Pollack
USA 1985

Pożegnanie z Afryką (1985)

Film wyprodukowano na podstawie wspomnień Karen Blixen, zachowując wierność oryginałowi. Nakręcony w Kenii obraz nagrodzony został Oscarem. Dodatkowo Meryl Streep i Robert Redford wypełnili piękne krajobrazy niebanalną historią miłosną. 

Dunka Karen została zmuszona do małżeństwa z rozsądku z baronem Finecke. Zarażony pasją podróżniczą baron, nie zajmuje się żoną, ta rekompensuje to sobie romansem z poszukiwaczem przygód Denysem. Pierwsza wojna światowa przerywa ten romans, dopiero wtedy kochankowie odkrywają w sobie prawdziwą miłość.  
Gdyby jutra nie było 
reż. Nikhil Advani
Indie 2003


Bollywood jest pełen filmów o miłości, jeśli ktoś zakocha się w pierwszym obejrzanym na pewno sięgnie po inne obrazy z ich bogatej kolekcji. Każdy z masala movie to podróż po baśniowym świecie wytworzonym przez twórców indyjskim. 

Gdyby jutra nie było to film, w którym odnajdziemy wiele różnobarwnych emocji. Miłosne perypetie bohaterów z Indii zostały przedstawione na obczyźnie, a mianowicie w Nowym Jorku. Poznajemy losy skłóconej rodziny, mieszkającej w jednym domu . Obserwujemy zaostrzony konflikt pomiędzy synową a teściową. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się tajemniczy Aman (Shah Rukh Khan), wnosi on radość do tej malej społeczności. Jednakże najważniejsza dla całej fabuły jest rodząca się miłość między Nainą (Preity Zinta), a Amanem, niestety nie ma ona szans na spełnienie. Ten wzruszający obraz o miłości, przedstawia również wiele zabawnych historii. Wszystko jest oczywiście uchwycone z bollywoodzkim przepychem.Tajemnica Brokeback Mountain 
reż. Ang Lee
USA 2005Film, który poruszył sercami widzów na całym świecie, a zarazem wzbudził kontrowersje. Ang Lee stworzył doskonałe dzieło o miłości między dwoma kowbojami. Nie jest przerysowany i przesadzony. To bardzo autentyczny i wyrazisty obraz z wielką zadrą na sercu. 

Historia miłości Ernnisa (Heath Ledger) i Jacka (Jake Gyllenhaal), którzy zakochują się w sobie już podczas pierwszego spotkania, tylko nie potrafią się do tego przyznać. Uciekają do swych domów, gdzie starają się być przykładnymi ojcami i mężami, ale w gruncie rzeczy nie potrafią nimi być. Każdy z nich cierpi, a wraz nimi każda z rodzin.W kręgu miłości
reż. Felix Van Groeningen
Belgia/Holandia 2012
Tegoroczny kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, to przejmująca historia o miłości w obliczu śmierci. Obraz zarówno pełen radości, a zarazem smutku i bólu.

Historia zaczyna się dość zwyczajnie, dwoje ludzi spotyka się, zakochuje, pojawia się dziecko. Wydaje się, że są bardzo szczęśliwi, spędzają ze sobą każdą chwile. Jednakże sprawdzian ich miłości przychodzi dopiero później.

Nie jest to prosta opowieść, o tym, że jesteśmy w stanie pokonać w życiu każdą przeszkodę. Pokazuje, że są takie momenty w życiu z którymi nie będziemy mogli się pogodzić. Dobrze, że reżyser filmu rozładowuje bardzo emocjonalną atmosferę muzyką, ponieważ nikt z nas nie byłby w stanie oglądnąć go w całości. 
Apartament
reż. Paul McGuigan
Kanada/USA 2004Miłosna i bardzo nieprawdopodobna, ale zarazem bardzo wciągająca historia dwójki młodych ludzi, których związek kończy się w bardzo tajemniczy sposób. Kiedy wydaje się, że Mathew (Josh Hartnett) poradził sobie z rozstaniem, w jego życiu znowu pojawia się Lisa (Diane Kruger). Mężczyzna postanawia odnaleźć dawną miłość i wyjaśnić dlaczego znikła.

Apartament to intrygująca opowieść miłosna, z bardzo dobrą ścieżką dźwiękową. Ogląda się go z zapartym tchem, aż do końca i ma nadzieje, że dwoje zakochanych ponownie się spotka.
Rzymskie wakacje
reż. William Wyler
USA 1953Zabawna komedia romantyczna ze znakomitą obsadą aktorską – Audrey Hepburn (otrzymała za tą rolę Oscara) i Gregory Peck. Ten film z całą pewnością trzeba obejrzeć.

Sam tytuł wskazuje, że akcja filmu rozgrywa się w Rzymie, gdzie księżniczka Anna spędza jeden dzień, podczas swojej podróży po Europie. Zmęczona i znudzona sztywnymi ramami programu postanawia uciec z pałacu, by choć przez chwilę pożyć normalnie. Na swojej drodze poznaje bardzo przystojnego dziennikarza, który ją przygarnia. Te przypadkowe spotkanie sprawi, że zapamiętają tą nieprawdopodobną historie do końca życia.


Autor: A.W & A.S.

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz