Nasze ulubione filmy świąteczne

W święta telewizja Nas nie zaskoczy. Co roku bez oglądania zapowiedzi potrafimy wskazać kilka filmów, które na pewno wyemituje dany kanał. Chociaż bywa to nużące, to jednak mimo corocznych powtórek posiadamy swoje faworyty, których na pewno nie przegapimy...bo w Boże Narodzenie wszystko wydaje się piękniejsze, lepsze i nowsze :)  Z tej okazji dziś prezentujemy Wam nasze ulubione hity świąteczne.

To właśnie miłość
reż. Richard Curtis
USA/ Wielka Brytania 2004
Komedia romantyczna

Reżyser ma dla Nas jeden najważniejszy i najpewniejszy przekaz : Miłość jest wszędzie !  Tym bardziej w święta... W filmie odnajdziemy to co lubimy najbardziej, będziemy płakać i śmiać się równocześnie. Wszystko to za sprawą dziesięciu historii miłosnych, a w każdej z nich odnajdziemy cząstkę siebie samych. 

Cud na 34 ulicy
 reż. Les Mayfield
USA 1994
Familijny


Typowa amerykańska świąteczna opowieść, ale mająca w sobie wiele uroku i radości płynącej z ekranu. 
Jak co roku w Nowym Jorku, w Święto Dziękczynienia organizowana jest przez sieć sklepów Marcy'ego parada. W tym roku niedysponowanego Mikołaja zastępuje drugi bardziej charyzmatyczny i sympatyczny, a na dodatek z prawdziwą brodą. Na tyle się podoba właścicielom domu handlowego, że zostaje zatrudniony jako etatowy Święty Mikołaj. Przyczynia się do tego, że sklep zwiększa swoje obroty. Taki obrót rzeczy nie cieszy szefa konkurencji, który planował wykupić sklep, teraz knuje intrygę wycelowaną w Świętego Mikołaja. Kriss Kringle utrzymuje ciągle, że jest prawdziwym Świętym Mikołajem i chce by wszyscy w to uwierzyli, a szczególnie mała Susan i jej mama. 

Holiday
reż. Nancy Meyers
USA 2006
Komedia romantyczna

 Głównymi bohaterkami filmu są dwie obce sobie kobiety. Ich życie zawodowe, w przeciwieństwie do prywatnego to pełna harmonia i pasmo sukcesów. Obydwie tkwią w związkach bez przyszłości. Pewnego dnia postanawiają uciec od problemów na czas Świąt Bożego Narodzenia i zamieniają się mieszkaniami. Amanda (Cameron Diaz) wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Natomiast Iris (Kate Winslet) do gorącego Los Angeles. Nie wiedzą jak wpłynie na nie ta zamiana.
Film jest bardzo przyjemną komedią romantyczną, idealnie nadaje się na leniwy świąteczny wieczór.
Dziennik Bridget Jones
reż. Sharon Maguire
Francja/Irlandia/Wielka Brytania
Komedia romantyczna

Renee Zellweger pokochały wszystkie panie na całym świecie. Do roli słynnej Bridget Jones przytyła kilkanaście kilo, wcielając się w kobietę pełną wad, skrajności  która podejmuje często nieodpowiednie decyzje. Bridget jest taka jak my, obiecuje sobie, iż w najbliższym tygodniu rozpocznie intensywną dietę, a kończy z pudełkiem lodów i i wyszczuplającymi majtkami. Może  nie jest idealna ale posiada to przysłowiowe "coś", co pozwala jej upolować dwóch jakże przystojnych mężczyzn.
Jack Frost
Troy Miller
USA 1998
Familijny

Jack Frost jest liderem zespołu rockowego. Muzyka to dla niego wszystko. Ciągłe trasy są jednak przeszkodą do spełniania się w roli ojca i męża. Pewnego dnia wracając do domu na świąteczną kolację Jack ma wypadek samochodowy. Ginie na miejscu. Charlie i matka nie potrafią poradzić sobie z tak wielką stratą. Rok później w przeddzień Bożego Narodzenia Jack pojawia się w domu, lecz nie jako człowiek, ale śniegowy bałwan... Share this:

CONVERSATION

1 komentarze:

  1. New Diet Taps into Pioneering Concept to Help Dieters LOSE 15 Pounds within Only 21 Days!

    OdpowiedzUsuń