Co jest grane, czyli program telewizyjny na święta


Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas spotkań z najbliższymi. Na ten szczególny okres przygotowujemy się od pierwszych dni grudnia wciskając bezustannie przycisk replay do ulubionej piosenki polaków Last Christmas
( gdy to piszemy ma 43 405 709 odtworzeń) Panie do ostatnich chwil przed pierwszą gwiazdką dopinają kuchennych rewolucji, a panowie organizują świąteczne drzewko, powszechnie zwane choinką. Wszystko dla tego szczególnego wieczoru, po którym nasze brzuchy przybierają kształt balonów ( ale jakże radosnych:)) a na twarzach pojawiają się prezentowe uśmiechy. Po życzeniach, kolacji i stosie torebek świątecznych, które przydadzą się na przyszły rok, nadchodzi czas odpoczynku. Poszukując wytchnienia od domowych pieleszy, zasiadamy przed telewizory oglądając Kevina, który po raz 24 jest sam w domu, a następnie sam w Nowym Jorku. Rozglądamy się dookoła utwierdzając się w fakcie, że To właśnie miłość, a święta to najlepszy okres by powiedzieć komuś coś miłego. Lepimy bałwany , nadając im imiona a potem rozpaczamy, gdy przychodzi pierwsza odwilż, a w rezultacie tworzymy noworoczną listę postanowień i wspólnie z Bridget Jones obiecujemy sobie, że w tym roku na pewno schudniemy ! 

Tym o to krótkim wstępem chcieliśmy Was zachęcić do corocznych leniwych, godzinnych seansów przed jakże ulubionymi odgrzewanymi, świątecznymi kotletami.


24 grudnia


Nic do oclenia, reż. Dany Boon, Belgia/Francja 2011
Komedia
TVP Kultura, 16:20


Unia Europejska znosi granice celne. Dwóch nie znoszących się celników – jeden z Francji, a drugi z Belgii ma uczestniczyć w eksperymentalnym mobilnym francusko-belgijskim posterunku granicznym. Jak się okazuje Francuz – Mathias Ducatel (Dany Boon) jest zakochany w siostrze Belga (Benoit Poelvoorde). Film obfituje w wiele komicznych perypetii.

Renifer Niko ratuje święta, reż. Michael Hegner, Kari Juusonen, Dania/Finlandia/Irlandia/Niemcy 2008
Film animowany
TVP2, 18:40


Małego renifera wychowała mama. Niko wierzy, że jest synem jednego z reniferów Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Gdy jego stadu zagraża grupa wilków, malec postanawia wyruszyć na spotkanie z ojcem i prosić go o pomoc.

Święta Last Minute, reż. Joe Roth, USA 2004
Komedia
Polsat, 20:30


Małżeństwo Kranków (Tim Allen i Jamie Lee Curtis) postanawia spędzić święta na Karaibach. Chcą wykorzystać, że ich córka jest w Peru i odpocząć od świątecznego zabiegania. Nieprzychylni do ich pomysłu są sąsiedzi, którym nie podoba się to że nie zamierzają udekorować domu z zewnątrz, rodzi się między nimi spór. Dodatkowo w ostaniej chwili dzwoni ich córka i informuje, że jednak przyjedzie na święta. Małżeństwo musi teraz zorganizować w krótkim czasie święta.
Wesołych Świąt, reż. John Whitesell, USA 2006
Komedia
TVP 2, 21:35

 
Prawdziwie rodzinna komedia. W małym amerykańskim miasteczku Steve (Matthew Broderick) uchodzi za Króla Świąt. Od początku grudnia organizuje życie całej rodziny – koniecznie muszą mieć świąteczną fotografie, a czas spędzają na wspólnym ubieraniu choinki i śpiewaniu kolęd wraz z sąsiadami. Wszystko się zmienia gdy naprzeciwko wprowadza się arogancki Buddy (Danny DeVito), chce zająć miejsce Steve’a i zostać Królem Świąt. Planuje tak udekorować swój dom by był widoczny z kosmosu. Obydwaj nie cofną się przed niczym byleby wygrać.
 

Czekając na cud, reż. Chazz Palminteri, Kanada/USA 2004
Film obyczajowy
TV4, 21:50


W przeddzień Bożego Narodzenia losy kilku nowojorczyków się splatają. Rose (Susan Sarandon) przeżywa chorobę matki, czuje że niedługo będzie musiała się z nią pożegnać. Wspiera ją przypadkowo poznany Charlie (Robin Williams). Policjant Mike (Paul Walker), chorobliwie zazdrosny o swoją narzeczoną Nine (Penelope Cruz), doprowadza do tego że się rozstają. Jules (Marcus Thomas) miał tylko jedne udane święta bożego narodzenia, chce znowu przywrócić to szczęście ale musi zmierzyć się z przeszłością
Mamut, reż. Lukas Moodysson, Dania/Niemcy/Szwecja 2009
Dramat
TVP Kultura, 22:55


Film to opowieść o samotności i oddalaniu się od siebie. Młody projektant gier Tom (Gael Garcia Bernal) leci do Bangkoku by sfinalizować kontrakt. Snuje się samotny po hotelowych korytarzach. Jego żona Allison (Michelle Williams) jest lekarką. Przez swoją pracę zaniedbuje swoją córkę, którą opiekuje się Gloria. Filipińska niania tęskni za swoimi dziećmi, a całą miłość przelewa na dziewczynkę.
Dwudziesta dziewiąta ulica, reż. George Gallo, USA/Japonia 1991
Komedia
Polsat, 00:59


Głównym bohaterem filmu jest Frank (Danny Aiello), wygrywa w Loterii Nowojorskiej główną nagrodę, 6 milionów złotych. Mężczyzna zamiast się cieszyć wpada w szał, w konsekwencji trafia na posterunek, gdzie opowiada historię swojego życia.25 grudnia
 
Bajkowe Boże Narodzenie, reż. Katie McGrath, USA 2011
Film obyczajowy
TV 4, 16:05


Młoda Jules po śmierci siostry i jej męża postanawia przejąć opiekę nad dwójką swoich siostrzeńców. Kiedy jednak w przeddzień świąt traci pracę staje na skraju załamania. Sytuacja zmienia się gdy do ich drzwi puka mężczyzna ze świątecznymi zaproszeniami od krewnego z Europy.

Miś, reż. Stanisław Bareja, Polska 1981

Komedia
TV 4, 17:50


Film z cyklu lektura obowiązkowa. Bareja w szczytowej formie. Trudno napisać o czym jest fabuła, ale jedno jest pewne. Jest śmiesznie.
 

Za jakie grzechy, reż. Jonas Elmer, USA 2009
Komedia romantyczna
TVN, 20:00


Uwielbiana Bridget Jones tym razem zamieni się w ambitną prawniczkę dużej firmy, której zadaniem będzie dopilnowanie reorganizacji jednej z fabryk. Sytuacja ta zmusi kobietę do przeprowadzki ze słonecznej Florydy do zaśnieżonej Minnesoty.

Kevin sam w domu, reż. Chris Columbus, USA 1992
Komedia
Polsat, 20:05


Kevin sam w domu po raz 24 zagości w naszych domach! Film swoją premierę miał w pierwszy dzień świat w 1992 roku. Od tego momentu przygody chłopca corocznie śledzi milionowa publiczność. Nie ma chyba osoby, która by nie wiedziała kim jest Kevin, a Boże Narodzenie bez niego już nie jest takie samo.
 Włamanie na śniadanie, reż. Barry Levinson, USA 2001
Komedia kryminalna
TV4, 21:50

Joe (Bruce Willis) i Terry (Billy Bob Thornton) uciekają z więzienia, próbują z Oregonu dostać się do Kalifornii. Po drodze widowiskowo obrabowują banki. Wszytsko się zmienia gdy na swej drodzę spotykają Kate (Cate Blanchett) - znudzoną gospodynię domową, która chce dołączyć do ich zespołu. Kobieta szybko przypada obu mężczyznom do gustu.

Blues Brothers, reż. John Landis, USA 1980
Komedia
TVN 7, 22:50


Jake Blues po wyjściu z więzienia organizuje spotkanie swojego starego zespołu muzycznego. Występ ma mieć charakter dobroczynny a zebrane na nim pieniądze przekazane na uratowanie sierocińca, w którym muzyk wychował się wraz ze swoim bratem.26 grudnia

Vicky Cristina Barcelona, reż Woody Allen, Hiszpania/USA 2008
TVP Kultura, 16:20


Dwie Amerykanki przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Poszukująca przygód Cristina (Scarlett Johansson) i pragnąca odpocząć, a także psychicznie przygotować się do ślubu Vicky (Rebecca Hall). Obydwie wdają się w romans z ekscentrycznym Juanem (Javier Bardem). 


Cztery Gwiazdki, reż. Seth Gordon, Niemcy/USA 2008
Komedia
TVN 7, 20:00


Kate (Reese Witherspoon) i Brad (Vince Vaughn) jak co roku próbują uciec od świątecznych spotkań z rodziną i udać się do ciepłych krajów. W te święta mają zaplanowany wyjazd na Fidżi, pech chce że pogoda niszczy ich plany, a na lotnisku dopada ich ekipa filmowa. Pozbawieni wymówki, te święta muszą spędzić ze swoimi rodzinami..

Uwikłanie, reż. Jacek Bromski, Polska 2011
Film kryminalny
TVP 2, 22:25


Prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska) i komisarz Smolar (Marek Bukowski) poszukują mordercy. Dla kobiety jest to najtrudniejsze śledztwo z jakim dotychczas musiała się zmierzyć.

Święci z Bostonu II – Dzień Wszystkich Świętych, reż. Troy Duffy, USA 2009
Kryminał, Sensacyjny
Polsat, 22:40


Dwaj bracia Connor i Murphy MacManus wraz se swoim ojcem przebywają na jednej z irlandzkich farm. Pewnego dnia dowiadują się, że wrobiono ich w zabicie bostońskiego księdza. Powracają do Bostonu by oczyścić swoje imię i wyrównać porachunki.

KI, reż. Leszek Dawid, Polska 2011
Film obyczajowy
TVP Kultura, 23:03


Fascynująca opowieść o kobiecie, która specyficznie patrzy na świat. Chce lepszego życia dla siebie i synka. Kobieta nie jest typem bohaterki, którą się lubi.

Film ze świetną rolą Romy Gąsiorowskiej.Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz