Z Anią do Kina na Camerimage 2013


Międzynarodowy Festiwal Operatorów Filmowych Camerimage jest już w pełni. W ostatnią sobotę odbyła się uroczysta premiera, a  potrwa on do 23 listopada.
 
Jak co roku jesteśmy na Camerimage i obijamy się o sale kinowe, w poszukiwaniu ciekawych filmów, dokumentów i warsztatów. Po raz pierwszy przeżywamy go mając blog. Będziemy wam relacjonować, jak festiwal wygląda z naszej perspektywy. Postaramy się wrzucać na bieżąco zdjęcia z festiwalowych kuluarów i wypatrywać gwiazd.:)

Poniedziałkowym hitem festiwalu był dla nas Run and Jump w reżyserii Steph'ena Greena; pokazany został w sekcji Panorama Europejska. Ponadto dobrze było na reszcie zobaczyć Dziewczynę z szafy Bodo Koxa, startujący w konkursie filmów polskich.

Festiwalowy wtorek również zapowiada się ciekawie. Pierwszą propozycją tego dnia jest film Ana Arabia. Opowiada o zamkniętej społeczności Żydów i Arabów, którzy żyją obok siebie na granicy Jafy i Bat Jam w Izraelu. Przed nami też projekcja Chce się żyć Macieja Pieprzycy i Nebraska Alexandra Payne'a (Spadkobiercy, Bezdroża)


Camerimage to nie tylko bogaty repertuar filmowy i dokumentalny, ale także wydarzenia towarzyszące. Właśnie dzisiaj o godz. 18:00 w Galerii FARBIARNIA, przy ulicy Pomorskiej 68A/1,  odbędzie się wernisaż pt. "Demiurgowie kina". Wystawa jest poświęcona fotografii portretowej Daniela Raczyńskiego,  który sfotografował najważniejszych gości festiwalu Camerimage.

Gorąco zapraszamy na festiwal do BYDGOSZCZY jeśli macie czas i ochotę. Jednak gdyby tak nie było to możecie śledzić transmisje live i oczywiście nasz blog.

Ania&Ania

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz