Filmowe portrety kobietSkoro jest Dzień Kobiet, wypadałoby przedstawić filmowe biografie kobiet, po które warto sięgnąć, według nas.  Top 5 (kolejność przypadkowa):


 
1.  Coco Chanel (2009) reż. Anne Fontaine


Kreatorka mody, która pewnie wkroczyła w ten świat i go zawojowała, nie poddając się. Zmieniała bezpowrotnie wygląd kobiet, obcinając włosy i zakładając spodnie, a także sztuczną biżuterie. W roli głównej występuje Audrey Tautou.  2.
Żelazna Dama (2011) reż. Phyllida Lloyd

Opowieść o brytyjskiej pani premier, która dzięki swojej inteligencji, wytrwałości i rządom twardej ręki radziła sobie świetnie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Film z Oscarową rolą Meryl Streep w roli głównej.


3.  Mój tydzień z Marilyn (2011) reż. Simon Curtis


Film ukazuje pewien fragment z życia Marilyn Monroe. Pokazana jest dwoistość aktorki, jest zarazem artystycznym zwierzęciem, a z drugiej strony osobą, którą przerasta sława. Michelle Williams w roli Marilyn sprawdziła się idealnie, oddała zarazem delikatność i wyrachowanie tej ponadczasowej postaci.


4.  Frida (2002) reż. Julie Taymor


Historia meksykańskiej malarki i jej romansie z  artystą Diego Riverą (Alfred Molina). Był mentorem i mężem Fridy przez dłuższy czas. Film pokazuje oryginalność tej postaci. Powoli odkrywając przed widzem fascynującą osobowość, zagraną przez Salme Hayek.


5. Selena (1997) reż. Gregory Nava


Emocjonująca opowieść o latynoskiej piosenkarce Selenie Quintanilla (Jennifer Lopez), która odniosła spektakularny sukces. Film ukazuje jej drogę na szczyt, a także romans z gitarzystą zespołu Chrisem Perezem (Jon Seda).

 
 
 

Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz